Primaria Oradea hellenergy Directia Judeteana de Tineret Bihor Recuperari date Lotus Therm Cartolux arenabihoreana.ro
Consiliu Judetean Rivolto Proges tehnoprint.ro ceasuridecolectie.ro discvinil.ro proideea.ro artistinaivi.ro darer.ro Crisana Radio Favorit Jurnal Bihorean Bihari Naplo Radio Transilvania
EVENIMENTE SPORTIVE

 

Clasament Cupa Cetatii la arc traditional, Oradea 2012



Seniori arc replică istorică:

Locul I - Adrian Ichim (Aktiv Bucureşti)

Locul II - Berenyi Zoltan (Redpoint Oradea)

Locul III - Cristian Iepure (Redpoint Oradea)


Senioare arc replică istorică:

Locul I - Elena Mazuru (Besta Bucureşti)

Locul II - Roxana Bodrog (Redpoint Oradea)


Seniori arc tradiţional modern:

Locul I - Marian Tudor (Aikido Eforie)

Locul II - Claudiu Potra (Fitnext Arad)

Locul III - Iulian Stoica (Aktib Bucureşti)


Senioare arc tradiţional modern:

Locul I - Oana Ichim (Aktiv Bucureşti)


Seniori arc barebow:

Locul I - Dragoş Voicu (Aktiv Bucureşti)

Locul II - Mircea Amza (Fitnext Arad)

Locul III - Remus Mariş (Fitnext Arad)


Copii peste 10 ani arc replică istorică:

Locul I - Biro Barna (Redpoint Oradea)

Locul II - Csakanyi Arpad (Redpoint Oradea)

Locul III - Wagner Aron (Redpoint Oradea)


Locul I fete - Rezmuves Katalin (Redpoint Oradea)


Copii sub 10 ani arc replică istorică:

Locul I - Szabo Boldizsar (Redpoint Oradea)

Locul II - Kovacs Laszlo (Redpoint Oradea)

Locul III - Incze Viktor (Redpoint Oradea)


Cel mai tanar arcaş:

Bogdan Avram (6 ani)

 

 

  • FEDERATIA ROMANA DE TIR CU ARCUL,

  • ORASUL ORADEA

  • CLUBUL SPORTIV REDPOINT,




    va INVITA la


    Trofeul Regal al Romaniei si

    etapa a 3-a a Cupei Europei Centrale



    Loc: Oradea, judetul Bihor, Romania

    Stadionul Universitatii din Oradea

    Strada Universitatii Nr. 1



    Formatul competitiei:

    1. Calificari - 2 x 70m (Seniori & Juniori) - 2 x 60m (Cadeti) - 2 x 50m (Compound)

    2. Olympic Round - 70m Set System pt. Recurve \ 50m Classic System pt. Compound

    3. Divizii - Recurve & Compound

    4. Categorii - Seniori, Juniori (I, II si III), Cadeti



    Programul competitiei:

    Vineri-27.07.2012

    Sosirea delegatilor

    Antrenament pe terenul de concurs

    Sambata-28.07.2012

    Sosirea delegatilor

    09:00 - 13:00 Antrenament oficial

    14:00 - 15:00 Prinzul

    16:00 - 16:30 Incalzire pe tinte

    16:30 - 19:00 Calificari (toate categoriile)

    Duminica-29.07.2012

    08:00 - 08:30 Incalzire pe tinte

    08:30 - 12:00 Semifinale individual

    12:00 - 13:45 Semifinale echipe

    13:45 - 14:45 Prinzul

    14:45 - 15:30 Finale echipe

    15:30 - 16:00 Finale individual


    Festivitatea de premiere va avea loc in prezenta

    Altetei Sale Regale Principele Radu al Romaniei !



    Taxa de participare: 5 Euro/ arcas

    Taxele de participare vor fi oferite ca premii primelor 3 locuri la fiecare categorie. Fiecare categorie va avea propriul fond de premiere, in functie de numarul de participanti.


    Va rugam sa ne anuntati cu privire la sosirea delegatilor dumneavoastra si va vom sta la dispozitie cu detalii despre cum sa ajungeti la Oradea, adrese, localizarea hotelului, puncte de interes etc. Contacte: Aurelian Bacinschi, tel. +40 744 433 723, e-mail: aurelian.bacinschi@yahoo.com, Mircea Stroe (antrenor Redpoint Oradea), tel. +40 744 607 672, e-mail: mirceastroe2001@yahoo.com .


    Va asteptam cu drag la Oradea !


    Important: termenul limita pentru trimiterea inscrierilor (prenume, nume, anul nasterii, divizie, categorie, data sosirii delegatiei si pentru ce pachet de cazare\masa optati) este 19 iulie ! Va rugam sa respectati data limita de inscriere, pentru buna desfasurare a concursului.


    Panourile din polifoam pe care se va tine concursul vor fi puse la vinzare de catre firma producatoare din Budapesta la jumatate de pret (85 E\ bucata), dupa terminarea competitiei. Cluburile sau arcasii interesati ne pot contacta in timp util.